Fachowo Dla Domu : Miejsce stworzone z miłości do dobrego designu i pasji do projektowania wnętrz. Serwis z poradami na temat urządzania domu, ogrodnictwa i budownictwa.

 
Fachowo Dla Domu
 

Oknoplast praca: opinie pracowników o firmie Oknoplast

81%       Nagradzany pracodawca, stabilne warunki pracy, jasny system płacowy, miła i koleżeńska atmosfera, zgrany zespół

Tyrex76

Czołem obecni i byli pracownicy, poszukuje wszelkich informacji odnośnie firmy Oknoplast, a konkretnie na temat pracy tam. Planuje aplikować na stanowisko montażysty, ze względu na dotychczasową historię zatrudnienia oraz staż jaki odbyłem w poprzedniej firmie. Interesują mnie wszelkie informacje jak praca w Oknoplaście, wysokość zarobków, a przede wszystkim atmosfera w firmie.

za 1 przeciw 1

Gość8974

Słuchaj to nie jest takie łatwe, to jest dość duża firma i bardzo trudno się do niej dostać. Musisz sobie odpowiedzieć na dwa pytania: jak wygląda Twoje CV i czy faktycznie jest dobre oraz czy kogoś potrzebują akurat na to konkretne stanowisko. Nie bardzo znam szczegóły rekrutacji bo to nie do końca moja branża, ale na pewno musisz się liczyć z ogromną konkurencją. Warto jednak aplikować mimo wszystko bo jak Ci się uda to masz niezły wpis.

za 1 przeciw 1

Destemondo

Jak masz dobre CV to wcale się nie zastanawiaj tylko aplikuj. W sumie nic ci to nie szkodzi, a ostatecznie dostaniesz robotę. Zrób je jednak w jakimś konkretnym stylu by się wyróżniało od pozostałych ofert choćby kolorem czy czcionką. Jeśli zapadnie osobie rekrutującej w pamięć to na pewno dostaniesz tę robotę.

za 1 przeciw 1

Romantix654

Kurczę, przez chwilę zrobiłeś mi nadzieję, że otworzyli jakąś rekrutację bo sam szukam takiej roboty, ale nic nie ma na rynku. Z tego co się orientuje tam jest bardzo mała rotacją i bardzo rzadko przyjmują świeżaków, a do tego w ograniczonym zakresie. Wiem, że robota rozchodzi się tam lokalnie i po znajomych i przyjaciołach królika, takie życie.

za 1 przeciw 1

Summer

Ostatnio coś słyszałem na dziale, że się Oknoplast szykuje do rozbudowy, czy coś. Przeważnie co roku na jesień szukają montażystów bo jest więcej zleceń.

za 1 przeciw 1

Gość7643

No właśnie i to jest powód dlaczego lepiej składać papiery teraz, a nie jak rozpiszą rekrutację. Podobno jak jest nabór to wygląda to gorzej niż na dobrej uczelni, jakieś 15-17 osób na jedno miejsce.

za 1 przeciw 1

Karex1432

Chyba trochę przesadziłeś z tymi liczbami :), wiadomo, że każdy jak składa papiery to woli dostać się do lepszej firmy, ale to nie jest robota w stylu mieszania betonu, że każdy przyjdzie i umie ją zrobić. Bez doświadczenia w montażu okien, w ogóle możesz nie składać CV, a swoją drogą akurat na południu nie ma tak dużo fabryk o tym profilu działalności, a ludzi doświadczonych i wykwalifikowanych jest dość mało.

za 1 przeciw 1

Roman

Kolega chyba nie bardzo wiesz o czym mówisz, bo składacz okien to nie to samo co monter, tych ostatnich jest akurat bardzo dużo, nie myl pojęć. Wstawiania okien może się nauczyć każdy, nawet bez konkretnego doświadczenia, natomiast składania już nie koniecznie.

za 1 przeciw 1

Gość0132

W Oknoplast żeby się dostać na montaż okna – wstawianie, trzeba mieć naprawdę solidne CV, preferowana jest własna działalność, bo firma odsiewa tych, którzy nie mają, ale na pewno się opłaca dla nich pracować bo wszystko zapewniają: szkolenia, zlecenia, premie itp.

Artix

Oj kolego, na moje oko możesz zapomnieć o montowaniu okien w Oknopast, no chyba, że któraś ekipa położy zlecenie, ale to jest mało prawdopodobne. Oni mają od lat tych samych sprawdzonych ludzi, a do firmy na etat montażystów raczej nie zatrudniają.

za 1 przeciw 1

Tommmy

Pewnie, że składaj tam CV, jak robisz pod marką to masz zwykle stałe zlecenia, czystą i bezproblemową robotę oraz klientów na poziomie. Wiem o tym bo sam w takiej grupie montażowej robię, jest nas 6 kumatych chłopaków na dwie ekipy, a po 4 latach pracy jedna osoba została oddelegowana do UK. Powiem szczerze, w naszym kraju nie da zarobić się kokosów, ale 3000 tys na rękę oraz ZUS wystarczą jak się robi fuchy na boku.

za 1 przeciw 1

Gość0432

Najlepiej zanim wyślesz CV zrób sobie subskrypcję Oknoplastu na znanych portalach z pracą, bo tam najszybciej znajdziesz nowe oferty pracy. W wielu firmach rekrutacja jest sezonowa, ale z reguły panuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy więc im szybciej złożysz papiery, tym większa szansa, że tę pracę dostaniesz.

za 1 przeciw 1

Tadeusz

Mogę powiedzieć, że bardzo specyficzna praca, w sumie nawet manufaktura. Wymaga bardzo dużej precyzji, jakby się karty graficzne składało, ale bardzo wdzięczna, zwłaszcza gdy pracujesz z ekipą profesjonalistów. Atmosfera działa motywująco, nie ma jakiegoś ściemniania, jak pracują to wszyscy, czasem wiadomo są spinki, po wkurzasz się, ale ogólnie jest bardzo spoko.

za 1 przeciw 1

Turbolex

Mogę ci powiedzieć, że przy montażu okien to typowa praca jak to na linii produkcyjnej, wiesz nudy na pudy ;). Natomiast jest w systemie trójzmianowym co ma swoje plusy, bo często masz rano wolne, ale najgorsze są nocki bo bardzo trudno wytrzymać. Natomiast gdy pracujesz w nocy to masz lepszą kasę niż na dziennych zmianach.

za 1 przeciw 1

Jacek

Mam takie pytanie, czy widać jakieś realne szansę by otworzyli w tym roku rekrutację na linię produkcyjną? Po proszę o jakieś konkretne informacje od osób, które tam pracują, czy można się w ogóle spodziewać jakiś ogłoszeń o pracę i czy w ogóle będą przyjęcia na linie.

za 1 przeciw 1

Beata-R

Witajcie pracuje w biurze i z tego co wiem na chwilę obecną nasz dział HR nie prowadzi żadnej rekrutacji, w najbliższym czasie, również nie ma takich planów. Natomiast warto wysłać życiorysy bo wiem, że budują bazę kontaktów i najpierw zapraszają ludzi stamtąd, a dopiero potem przeglądają nowe CV.

za 1 przeciw 1

Patryk

Ja jakoś tak nie bardzo wierzę, że oni jakieś papiery rekrutacyjne przeglądają, swoje CV składałem gdzieś w lutym tego roku i od tego czasu odświeżałem je kilkakrotnie, ale bez żadnego odzewu, ani dziękuję, ani nic, a ktoś w ogóle dostał zwrotkę?

za 1 przeciw 1

Grzesiu-P

Z tego co słyszałem to roboty jest bardzo dużo, no i płacą dobrze oraz terminowo, ale niestety dostać się tam to bardzo trudna sprawa. Prędzej do montażu okien załapiesz się u jakiegoś dealera, czy pośrednika, a z tego co wiem kasa jest podobna, a często nawet i lepsza. Z tego też co słyszałem to przerąbana robota bo trzeba zasuwać jak dziki szczur, klienci oraz firma wymagają perfekcji natomiast pracownicy mają dość noszenia okien. Ja bym nie rekrutował, bo naprawdę to ciężka praca i bardzo stresująca, ale co kto lubi.

za 1 przeciw 1

 
 

Najważniejsze informacje na temat zespołu Fachowo Dla Domu. Kontakt i zespół redakcyjny

Kopiowanie materiałów bez wyraźnej zgody redakcji zabronione © 2016 Fachowo Dla Domu | Zofia Studińska

Polski niezależny portal budowlany
Okna plastikowe » Rolety wewnętrzne » Drzwi balkonowe » Drzwi garażowe » Drzwi wejściowe »