Portal dla prawdziwych pasjonatów budownictwa – Fachowo Dla Domu – sprawdź nasze porady dotyczące wykończenia wnętrz

Fachowo dla domu logo

Materiały powstają we współpracy z firmą Oknoplast

Oknoplast logo

Czym zasłonić okna przed słońcem?

Codziennie zmagasz się ze zbyt ostrym światłem w swoim mieszkaniu i szukasz sposobu, dzięki któremu będziesz mógł się przed nim uchronić? Wiele rzeczy zawiodło i na pewno zależy Ci na czymś, co się sprawdzi. Nic w tym dziwnego – każdy dociera w końcu do granic swoich cierpliwości. Spokojnie! Nie musisz już więcej szukać, wiemy, czym zasłonić okna przed słońcem!

Poznaj cechy osłon okiennych

Każda z wymienionych zasłon, charakteryzuje się konkretną cechą, na którą warto zwrócić uwagę przy ich wyborze. Dla przykładu – rolety wewnętrzne są odporne na blaknięcie i zabrudzenia, dzięki czemu przez długi czas utrzymują się w doskonałym stanie, nie wymagając czyszczenia. Dzięki odpowiedniej powłoce, umieszczonej na zewnętrznej stronie rolet (tak zwanej powłoce perłowej), rolety nie nagrzewają się, odbijając światło słoneczne. Są łatwe w montażu i przez długi czas utrzymują się w doskonałym stanie. Co z innymi zasłonami? Każda z nich ma swoje wady i zalety, które warto poznać, przed podjęciem odpowiedniej decyzji!

Dlaczego warto zasłaniać okna?

Prawie każdy ma w oknach zasłony, rolety lub żaluzje, rzadko zdarza się, że ktoś świadomie z nich rezygnuje, twierdząc, że tak czuje się po prostu lepiej. Intymność to bardzo ważna sprawa i dosłownie każdy na nią zasługuje – nie ma na świecie osoby, która chciałaby się jej wyzbyć. Właśnie z tego powodu zasłanianie okien stało się tak ważną częścią rzeczywistości, a firmy z roletami codziennie przeganiają się w coraz to lepszych propozycjach, które mają zachęcić kolejnych Klientów do skorzystania z ich usług.

Oprócz dodatkowej dozy prywatności, zasłony zapewniają też lepszy wygląd pomieszczenia, który może sprawić dobre wrażenie na Twoich gościach i innych osobach, które odwiedzają Twój dom (na przykład w ramach przeglądu instalacji elektrycznej, gazowej i innej). To, jak wygląda Twoje mieszkanie, jest ważne, to właśnie od tego będzie zależało to, jak się w nim czujesz (a przynajmniej będzie miało na to wpływ).

checkmark

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze inne poradniki

Skontaktuj się z nami

Jakie rolety wewnętrzne polecają nasi eksperci?

Wewnętrzne rolety brązowe
checkmark

Wysoka izolacja cieplna

checkmark

Dostępne w wielu modelach

Pięć gwiazdek
Zobacz rolety »
Wewnętrzne rolety szare
checkmark

Uniwersalnie pasują do wnętrza

checkmark

Doskonała izolacja akustyczna

Pięć gwiazdek
Skontaktuj się z nami »