Portal dla fanów wystroju wnętrz! Chcesz dowiedzieć się więcej przydatnych informacji na temat budownictwa? Zobacz wpisy na Fachowo Dla Domu!

Fachowo dla domu logo

Materiały powstają we współpracy z firmą Oknoplast

Oknoplast logo

Jakie drzwi wewnętrzne do mieszkania w bloku?

Urządzając mieszkanie, musisz zdecydować się na wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych. Biorąc pod uwagę mnogość modeli i kolorów, stanowi to niemałe wyzwanie. Jak odpowiednio dopasować drzwi wewnętrzne, aby dobrze komponowały się ze ścianami, meblami i podłogą?

Od czego zależy wybór?

Zanim wybierzesz się do sklepu, rzuć okiem jeszcze raz na projekt wnętrza. Drzwi muszą pasować do przeznaczenia pokoju. Postaw na praktyczne oraz estetyczne rozwiązanie. Zupełnie inne skrzydło wybierzesz do strefy dziennej, a inne do miejsc odpoczynku i wyciszenia. Do miejsc, gdzie przebywasz w ciągu dnia, możesz wybrać mocno przeszklone modele. Ważne, aby przepuszczały światło, ponieważ dzięki temu nie zmniejszysz optycznie wnętrza. Drzwi pełne zamontuj w pomieszczeniach takich jak: sypialnia czy łazienka.

Uchylne, bezprzylgowe, harmonijkowe – które wybrać?

Wybór zależy od charakterystyki i funkcji pokoju. Jeżeli Twoje pomieszczenie jest niewielkie, dobrym wyborem mogą być drzwi harmonijkowe lub przesuwne. Aktualnie cieszą się dużą popularnością. Dostępne w wielu modelach możesz łatwo dobrać do swojego wnętrza. Drzwi harmonijkowe wymagają dość szerokiego otworu drzwiowego. Przesuwne nie mają takiego problemu, ponieważ poruszają się na prowadnicach.

Przy wyborze drzwi uchylnych musisz zadecydować, czy będą się otwierać w lewo, czy w prawo oraz do środka, czy na zewnątrz. Zwróć uwagę na rozmiar korytarza. Jeżeli jest niewielki to lepiej, żeby drzwi otwierały się do środka pomieszczenia.

Dostępne tego typu są w kilku ciekawych propozycjach: z ukrytą ościeżnicą; ten model może w całości wtopić się w ścianę, wykonane z dowolnego materiału, z niemal niewidocznymi zawiasami i uszczelkami schowanymi w konstrukcji, z nadstawką; drzwi stają się optycznie powiększone, dzięki temu pasują do pomieszczeń, które mają wysoki sufit, przylgowe lub bezprzylgowe; krawędzie drzwi przylgowych zachodzą na ościeżnicę, a bezprzylgowe mają po zamknięciu schowane zawiasy, dzięki temu krawędzie drzwi są całkowicie gładkie.

Jak dobrać kolor oraz materiał?

Materiał, z jakiego drzwi zostały wykonane, ma ogromne znaczenie dla estetyki. Jeśli wymagasz najwyższej jakości zdecyduj się na skrzydła z litego drewna. Możesz znaleźć produkty z drewna egzotycznego, wszystko zależy od zasobności portfela. Szukasz bardziej budżetowych propozycji? Rozważ modele z płyt MDF. Modele w ten sposób wyprodukowane mogą być wykończone lakierem, farbą czy laminatem, dzięki temu dostępne są w wielu kolorach. Przeszklenia sprawdzą się do salonu, kuchni czy jadalni, dzięki nim przestrzenie prezentują się lekko, stylowo i subtelnie.

Kolor drzwi można dobrać do koloru ścian, aby otrzymać ciekawy, monochromatyczny wystrój. Drugą opcją doboru koloru drzwi jest dobranie barwy do podłogi - doda to wnętrzu elegancji. Najbardziej uniwersalną propozycją są drzwi białe, ponieważ pasują do każdej stylizacji i pomieszczenia.

checkmark

Zobacz nasze najnowsze materiały dotyczące wykończenia mieszkania

Skontaktuj się z nami

Zobacz drzwi wejściowe polecane przez naszych ekspertów

Wejściowe drzwi czarne
checkmark

Izolacja akustyczna

checkmark

Wiele wzorów i kolorów

Pięć gwiazdek
Drzwi wejściowe »
Drzwi wejściowe zielone
checkmark

Doskonała izolacja akustyczna

checkmark

Wytrzymałe na uszkodzenia materiały

Pięć gwiazdek
Drzwi wejściowe »